PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Najčastejšie otázky a odpovede

1.Ako sa môžeme objednať do poradne?

Odporúčame si nájsť odkaz „poradna“, kde nájdete kontakty a miesta vyškolených odborných poradcov. Je potrebné len zavolať jednému z poradcov a objednať sa na diagnostiku.
 

2.Aký je rozdiel medzi bylinným čajom a čajovým koncentrátom?

Čajový koncentrát je unikátny výrobok našej spoločnosti. Je to veľmi účinná alternatíva bylinného čaje, ktorá je vyrobená najmä pre zákazníkov, ktorý majú problémy s varením bylinných čajov a vadí im chuť bylín. Odporúčame zvoliť jednu z alternatív, a to buď sypaný bylinný čaj, alebo čajový koncentrát.

Jedná sa o identické výrobky, takže nie je vhodné ich užívať spoločne. Účinok by bol príliš silný.

3.Môže sa kombinovať bylinný čaj a zmes z pupeňov?

Zmesi z pupeňov rastlín sú veľmi silné potravinové doplnky určené na riešenie konkrétneho zdravotného problému. Neodporúčame ich kombinovať s čajom. Účinok by bol veľmi silný. Čaje je možné kombinovať s jednodruhovými tinktúrami.

4.Môžem kombinovať niekoľko čajov a tinktúr dohromady?

Áno, môžete, ale musí to mať nejaký postup. Odporúčame vždy riešiť jednu kúru jeden zdravotný problém.

Čaje striedajte vždy po dni, nepite v jeden deň niekoľko druhov čajov.
Tinktúry môžete užívať v jeden deň, ale maximálne dve naraz.

Odporúčame riadiť sa odporúčaniami, ktoré nájdete pod jednotlivými ochoreniami či orgánmi.

5.Môžu bylinné čaje a tinktúry užívať tehotné a dojčiace ženy?

Podľa zákonu musí byť na všetkých potravinových doplnkoch bez ohľadu na to, čo obsahujú, napísané, že nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Nikto v tomto prípade nerozlišuje obsah a zloženie. Pritom celú radu bylín je možné pri kojení a v tehotenstve užívať. Niektoré dokonca podporujú tvorbu mlieka a môžu uľahčiť priebeh tehotenstva a pôrodu.   Pri voľbe bylinného prípravku je potreba vždy uvažovať nad tým, na čo ho chcem použiť. Neodporúčame pri kojení alebo v tehotenstve robiť nejaké razantné očistné kúry. Byliny však môžu šetrným spôsobom pomôcť pri tráviacich problémoch matky i dieťaťa, pri nachladení alebo pri vyčerpaní. Pokiaľ uvažujete o použití bylín, poraďte sa s odborníkom na prírodnú liečbu.

6.Môžu sa bylinné čaje a tinktúry kombinovať s liekmi?

Vždy odporúčame poradiť sa s lekárom alebo odborníkom na bylinnú liečbu. Všeobecne platí, že by bylinné čaje nemal užívať človek, ktorý užíva silné lieky na riedenie krvi typu Warfarin, alebo lieky zo skupiny imunosupresív – lieky, ktoré znižujú imunitu.

Tiež neodporúčame nárazovo vysadiť lieky, ktoré užívate dlhšiu dobu a nahradiť ich bylinami (napr. lieky na tlak alebo antidepresíva). Prechod musí byť vždy postupný a pod kontrolou terapeuta. Pokiaľ si neviete rady, obráťte sa na našu poradňu.

7.Môžu vaše prípravky užívať i zvieratá?  

Áno, môžu. Máme dobré skúsenosti s tinktúrami z pupeňov, ktoré je možné podávať i zvieratám. Tie na nich veľmi dobre reagujú. Dávkovanie musí byť veľmi presné, pretože je podľa váhy.

8.Prečo sú tinktúry z bylín bezfarebné a v chuti prevláda alkohol? Tinktúry od iných firiem bývajú farebne i chuťovo odlišné.  

Tinktúry z bylín Serafin sú vyrábané homeopatickým postupom výroby. To znamená, že byliny sú zbierané výhradne čerstvé v určenú hodinu a v konkrétnej dobe rastu. Následne sú nakladané predpísaným spôsobom a tiež presným spôsobom pravidelne premiešavané – aktivované.
Pri ich výrobe je dodržiavané tzv. decimálne riedenie. U všetkých tinktúr dosahujeme riedenie D3, čo je už hraničné homeopatickému riedeniu. Tinktúry sú určené pre citlivé osoby, sú určené pri liečbe v počiatku ochorenia alebo v prevencií a tiež na doliečovanie. Pokiaľ chcete rýchly nástup účinku, odporúčame zvoliť tinktúru z pupeňov.

9.Prečo sú v názvoch vašich výrobkov otázniky?

Niektoré bylinné čaje, koncentráty alebo zmesi z pupeňov rastlín nesú v názve otáznik. K tomuto zdanlivo nezmyselnému kroku nás donútila nariadenia Európskej únie, konkrétne nariadena ES 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach pri označovaní potravín.

Toto nariadenie vydáva, že názov potravinového doplnku nesmie odkazovať na ochorenie, vyliečenie či prevenciu ľudských ochorení. Postavili sme sa EU čelom a s otáznikmi bojujeme proti nezmyselnosti tohoto nariadenia, za viacročné skúsenosti a znalosti o účinkoch bylín. Bojujeme tiež za zákazníkov, ktorí by boli odsúdení si kupovať prípravky bez názvov a popisov účinkov.

10.Zakúpil som si čajový koncentrát a behom niekoľkých dní mi skvasil. Ako je to možné?

Čajové koncentráty sú iba pasterizované, neobsahujú žiadne konzervanty. Po ich otvorení je veľmi dôležité ich uchovávať v chlade a temne. Ak budú uchovávane v chladničke, tak tento problém nenastane.
 

O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?