PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Čaga - rezavec šikmý

(Inonotus obliquus)

Zbieraná časť: plodnica

Účinne napomáha pri:

Celkovo podporuje imunitný systém, tvorbu bielych krviniek. Pôsobí pri: zápaly žalúdka a čriev, zvýšený výskyt baktérie Helicobakter pylori, hnisavé ložiská na koži, furunkly, zápalové akné, črevné a gynekologické plesne, doplnková liečba u diabetu, zápaly pečene, Crohnova choroba, divertikulóza čriev, reflux pažeráka, zápaly štítnej žľazy, chronické zápaly horných dýchacích ciest a pľúc, doplnková liečba pri chemoterapií (po konzultácii s lekárom)

Obecný popis:

Chaga (Inonotus obliguus, rezavec šikmý, breza mushroom, tschagapilz, Hua Jie Kong Jun) patrí medzi drevokazné huby. Je niekoľkoročná a vytvára dva druhy plodníc, a to pohlavné a nepohlavné. Po napadnutí stromu vytvorí tmavé, temne čierne "rozpukané" plodnice, v ktorých sa nachádzajú chlamydospory, tj. Výtrusy. Tieto plodnice môžu prežívať aj niekoľko rokov a majú sú cca 10-35 cm veľké. Neskôr sa zrením huby a odumieraním nakazeného stromu, ktorého kmeňom huba prerástla, sa vytvorí druhý typ plodníc, ktoré obsahuj pohlavné spory - bazidiospory. Táto plodnica je väčšia a môže mať a môže dorásť aj niekoľkých metrov. Chaga parazituje hlavne na listnatých stromoch, najčastejšie ju nájdeme na brezách, z ktorých získava tiež dôležitú zložku betulín, ktorý má širokospektrálne liečebné účinky. Chaga je rozšírená na severnej pologuli. Veľmi dobre je známa v Rusku, kde je aj súčasťou tradičnej ruskej medicíny. Rovnako tak je ale známa aj v tradičnej čínskej medicíne.

Používaná časť:  plodnica

Spôsob použitia:  vysušené plodnice sa užívajú vo forme čajov, tabliet, prášku, tinktúry aj sirupu. Najúčinnejší je extrakt, ktorý sa vysuší na koncentrovaný prášok a dávkuje sa do kapsúl.

Nájdete ve výrobku : IMUNOfungin BIO

O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?