PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Horčiak- Vŕbica biela vňať

(persicaria lapathifolia)

Zbieraná časť: vňať

Účinne napomáha pri:

Bylina rozpúšťa močové kamene, pôsobí dezinfekčne v oblasti močového ústrojenstva, pôsobí proti hnačke, tlmí bolesti brucha.

Všeobecný popis:

Je to jednoročná rastina. Má byľ vzpriamenú, stúpavú alebo priliehavú až plazivú, niekedy v koreniacu v uzlinách, býva vysoká 10-150cm. Byľ, niekedy jednoduchá niekedy rozvetvená, hladká alebo chlpatá, zelená alebo začervenaná, niekedy s čiernymi škvrnami, má nápadne zväčšené uzliny. Tmavo zelené listy o veľkosti až 15x4cm sú vajcovité, kopijnaté alebo niekedy často čiarkovité, na báze obvykle klínovito zúžené, na vrcholu špicaté alebo zaguľatené. Okraje listov bývajú zvlnené, ich obidve strany bývajú jemne chlpaté alebo hladké. Drobné kvety vyrástajú v chudých zväzkoch z drobunkých blanitých listenov, skladajú sa do hustých válcovitých lichoklasov v dĺžke 1 až 3cm, ktoré vyrastajú na koncoch byle, vetve alebo v pazuchách listov. Okvetvie je tvorené piatimi alebo šiestimi na báze zrastenými nažltkavými, zelenkavými alebo belasými lístkami. Ďalej kvet obsahuje dvojdielny semenník s čnelkou v hornej časti rozdelenou vo dve, zakončený je hlavičkovými blyznami. Na stopkách lichoklasov i na vonkajšej strane okvetných lístkov sú drobunké žlté zľázky.Plodom je hnedá lesklá nažka šošovicového tvaru.

Používaná časť:

Vňať

Spôsob použitia:

Nejčastějšie použitie je vo forme bylinného čaja alebo v zmesi.

Súvisiace choroby a orgány
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?