PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Horec žltý

(gentiana lutea)

Zbieraná časť: koreň

Účinne napomáha pri:


zhoršenej činnosti zažívacieho ústrojenstva, pečene, žlčníka, pankreasu a čriev. Pôsobí proti nadúvaniu, kŕčom, poruchám trávenia spôsobenom dysfunkciou slinivky brušnej. Pomáha pi tvorbe tráviacich enzýmov. Neznámym mechanizmom podporuje krvotvorbu.

Všeobecný popis:

 Horec žltý je statná, 50 až 110 cm vysoká trváca bylina s nevetvenou priamou olistenou stonkou. Listy sú nápadné, vajcovitého tvaru, až 30 cm dlhé, trochu podobné listom kýchavice. Na báze byle je vyvinutá prízemná listová ružica. Stonka je tučná, dutá. Dolné stonkové listy sú krátko stopkaté, horné sú sediace. Listy majú veľmi výraznú žilnatinu, tvorenou 5 až 7 súbežnými žilkami. Kvetenstvo je vrcholové, kvety sú nahloučené v pazuchách 2 až 6 párov listovitých listeňov. Kvety sú päťpočetné, obojpohlavné. Kalich je nepravidelný, s jedným zárezom siahajúcim takmer až k báze a s krátkymi cípmi. Koruna je jasne žltá, s kratučkou trubkou a asi 2 až 3 cm dlhými úzkymi cípmi. Nitky tyčiniek sú nakumulované k báze koruny. Peľnicami zrastajú okolo sťažňa v trubičke. Semená sú svetlo hnedé, asi 3 mm dlhé.

Používaná časť:

koreň

Spôsob použitia:

Najčastejšie použitie je vo forme bylinného prášku v tablete alebo na špičku guľatého noža. Drogu môžeme používať aj na výrobu vína.

O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?