PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Vilcacora

(Uncaria tomentosa)

no image
Zbieraná časť: kôra

Účinne napomáha pri:

Prevencií i liečbe ochorení zhubnými nádorami a všetkých novotvarov ako sú napr.cysty alebo myómy.  Napomáha pri ochoreniach tráviaceho traktu- zápaloch, Crohnove chorobe, diverkulitíde, poruchách črevnej mikroflóry, peptickom vrede, zápche, plynatosti, hemoroidoch, parazitoch. Napomáha pri diabete, pečeňovej cirhóze, chorobách spojených s poškodením funkcie imunitného systému, chronickom únavovom syndróme, liečbe a prevencií vírusových ochoreniach, chronických infekcií horných dýchacích ciest, astme, sinusitíde, virusových infekcií (vrátane boreliózy, Herpes zoster, Herpes simplex i HIV) , artridídach, bolestiach končatín.

.

Všeobecný popis:

Rastie v tropických lesoch Amazonky. Je to svetlo hnedá popínavá rastlina, chybne nazývaná lianou. U násady každého páru listu sa nachádzajú trne, pripomínajúce pazúr. Vďaka tomu je rastlina nazývaná "mačací pazúr". Pre svoje vlastnosti bola Vilcacora považovaná Inkami za svätú rastlinu. O jej pôsobení hovorí veľa indiánskych legiend. Ako liečiva sa používajú listy,  hlavne kôra, ale len jej vnútorná časť obsahuje všetky potrebné zložky. Vonkajšia kôra je odpadom, ktorý je však bohužiaľ niekedy  ponúknutý dodávateľovi ako vnútorná kôra. Kombinácia alkaloidov obsiahnutých vo vnútornej časti kôry z nej robí neobyčajne účinný prostriedok v širokom spektre pôsobenia. 

Používaná časť:

kôra

Spôsob použitia:

Účinnou liečebnou formou je mletý koreň vo forme prášku alebo kapsúľ. Kôru je možné tiež pripravovať ako odvar, ale musí sa variť minimálne 20 minút.

Nájdete vo výrobku: Vilcacora kapsule, vilcacora bylina

O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?