PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Vrbka úzkolistá

(chamaerion angustifolium)

Zbieraná časť: list

Účinne napomáha pri:

Bylina tlmí pocit psychického napätia, tiesne a úzkosti, pôsobí proti nespavosti, bolesti hlavy psychického pôvodu. Zlepšuje trávenie, uvoľňuje krče v tráviacom trakte. Posilňuje močové ústrojenstvo, pôsobí preventívne proti ochoreniu prostaty.

Všeobecný popis:

Jedná sa o vytrvalú rastlinu dosahujúcu výšku najčastejšie 50-200cm. Podzemky sú dlhé a plazivé, z nich vybiehajú dlhé svetlé podzemné výbežky. Byľ je väčšinou jednoduchá, niekedy chudo vetvená, často červenkastá, hladká, len v hornej časti riedko pýrovitá. Listy sú stredavo, pomerne početné, prisadné až krátko stopkaté. Čepele sú najčastejšie čiarkované alebo podlhovasto kopijnaté až podlhovasto eliptické, na líci tmavozelené, na okraji sivozelené s vystupujúcou žilnatinou, asi 5-20cm dlhé a 1-2cm široké, na okraji jemne zvlnené a trochu podvihnuté. Kvety sú usporiadané v kvetenstvách, v bohatých vrcholových strapcoch a vyrastajú z pazúch listov. Kvety sú štvorpočetné, kališné lístky sú 4, o málo kratšie ako korunné lístky. Korunné lástky sú tiež 4, sú najčastenšie 10-16mm dlhé, na vrchole zaokrúhlené alebo veľmi mierne vykrojené, horné trochu väčšie ako dolné, preto sú kvety mierne súmerné, sú ružovo purpurovej farby, niekedy belasé. Tyčiniek je obvykle 8. Plodom je asi 4-8cm dlhá tobolka, je pýrovitá, v obryse čiarkovitého tvaru, štvorhranná až štvorpuzdrá.

Používaná časť:

List

Spôsob použitia:

Najčastejšie použitie je vo forme bylinného čaju samostane alebo v zmesi.

Súvisiace choroby a orgány
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?