PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Magazín

Vitamín C a jeho vplyv na naše telo

Viete, že bez kvalitného, prírodného vitamínu C nebude správne fungovať nielen váš imunitný systém, ale tiež kĺby, cievy, krvotvorba, ale aj mozog.   Vitamín C, odborne kyselina askorbová, patrí snáď k najznámejším vitamínom, ale aj k najznámejším prírodným látkam vôbec. Jeho užívanie je veľmi dôležité zrovna v období, kedy ho naše telo potrebuje najviac. To je v čase jesene a zimy, v dobe zvýšených stresových reakcií, v dobe kedy konzumujeme viac cukrov, tukov alebo alkoholu. Tieto všetky potraviny a tiež fajčenie naše telo vitamínu C zbavujú.
10.03.2021
celý článok

Breza - kráľovná medzi stromami

Betula - latinský názov brezy pochádza od Keltov. Je spojený s prvým lunárnym mesiacom keltského kalendára, okamihom maximálny svetelnosti.

Svojou bielou kôrou a svojim lístím, skrze ktoré dobre prechádza slnečné lúče totiž breza symbolizuje svetlo.

Breza nám ponúka veľké využitie. Púčiky, listy, miazga, vetvičky, kôra aj drevo. To všetko ľudstvo zužitkováva od pradávna. Pozrime sa na to bližšie.
02.03.2021
celý článok

Päť skvelých tipov ako privítať jar

Jar je symbolom začiatku nových vecí. Je symbolom rodenia a rastu. Astronomická jar síce začína až 21. marca, ale tá biologická v nás už oveľa skôr, už v období polovice februára.
V tejto dobe už v prírode vidíme prvé pupene na lieskach či vŕbach, spievajúce vtáky a cítime zväčšujúcu sa silu slnečných lúčov.
Skúste pár zaujímavých tipov, ako využiť silu jari pre posilnenie svojho tela, svojej imunity, pre zlepšenie psychického naladenia a odstránenia únavy. Tak poďme na to!
26.02.2021
celý článok

Betaglukány – strážci našej imunity

Slovo betaglukány počujeme veľmi  často, a to hlavne v spojení  s podporou imunity s prípravkami, ktoré  sú pre tento účel vyrobené.
17.02.2021
celý článok

Naozajstné chudnutie bez stresu a efektívne

Štatisticky je preukázané, že najčastejšie  novoročné predsavzatia sú: schudnem, prestanem fajčiť, začnem cvičiť, zmenim zamestnanie.  Väčšina z nich však už druhý týždeň  v januári prestáva byť aktuálna.  Skúste to inak a splňte si ich!  Skusíme sa bližšie venovať tomu najčastejšiemu- chudnutiu.
06.01.2021
celý článok

Prebiotiká- posilňovač trávenia a imunity

Znížená imunita, únava, zlá kvalita kože. Problém môže byť v mieste, o ktorom neradi hovoríme, v hrubom čreve. Pomôcť môžu probiotiká a prebiotiká. Prečítajte si, ako a s čím všetkým.
30.11.2020
celý článok

Vysoký cholesterol? Dôvody možno prekvapia!

Rozhliadnite sa po svojom okolí, spýtajte sa v rodine alebo známych. Koľko ľudí má vysokú hladinu cholesterolu a koľko ľudí užíva lieky? Prečo tomu tak je? Cholesterol je látka, ktorá pomáha telu spracovávať tuky. Potrebujeme ho k tvorbe hormónov, ale aj vitamínov D. Tvoria prirodzenú súčasť buniek ľudského tela a je pre život nevyhnutný, pretože plní radu významných funkcií. Predstavuje základ všetkých bunkových membrán, je hojne zastúpený v nervovom systéme, v mozgu, v myelinových obaloch nervov, nachádzame ho v pečeni aj obličkách.  V posledných rokoch však rada ľudí má od lékarov diagnostikovanú vysokú hladinu cholesterolu. Aké sú dôvody?
12.10.2020
celý článok
Zobrazujem 1 - 8 zo 128
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?