PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Ako prirodzene otehotnieť?

Datum: 02.05.2018

Jarné a letné mesiace sú ako stvorené k prirodzenému otehotneniu. Priaznivé, teplé počasie, dostatok slnečného svitu, kvalitná čerstvá zelenina a ovocie, to všetko príjemne naladí a podporia ľudský organizmus k vzniku nového života.

Najčastejšie príčiny problémov s otehotnením
dlhodobý chronický stres, ktorý narúša prirodzenú hormonálnu funkciu
funkčné poruchy bedrovej chrbtice a kostrče
chronické zápaly v urogenitálnej oblasti
hormonálna nerovnováha spôsobená dlhodobým užívaním hormonálnych preparátov vrátane antikoncepcie
nekvalitné spermie u partnera

Image 0

Ako pomáhajú byliny a prírodné preparáty
Existujú prírodné látky označované ako fytoestrogény. Sú to látky rastlinného pôvodu, ktoré sa v zažívacom trakte menia na látky s estrogénnými účinkami, to znamená, že podporujú prirodzenú hormonálnu rovnováhu u žien. Užívanie fytoestrogénov je prínosné pre ženy najmä:

So zvýšenou hladinou mužských hormónov (testosterónu)
S problémami s ovuláciou
So zvýšenou hladinou prolaktínu v krvi
S klimakterickými problémami

 

Macca

Macca je jednou z najvyššie rastúcich rastlín na svete. Rastie v peruánskych Andách, vo výškach nad 4000 m.n.m. V miestach, kde nízka teplota a silné vetry nedovoľujú rásť iným rastlinám. MACC u žien prispieva k navodeniu hormonálnej rovnováhy, priaznivo reguluje menštruačný cyklus, podporuje ovuláciu. Užívanie MACCY zvyšuje libido, a tým aj viac chuti k sexu. MACCA má rovnako veľmi priaznivý vplyv na vitalitu organizmu, posilňuje fyzickú i psychickú kondíciu, vytrvalosť, zvýšenie odolnosti na stres. MACC zlepšuje dozrievanie pohlavných buniek ako u žien, tak aj u mužov. Keďže pohlavné bunky dozrievajú tri mesiace, tak je dôležité túto bylinu užívať minimálne tri mesiace.

Archangelika čínska

Je to vytrvalá rastlina pôvodom z Ázie. Archangelika bola "zavlečená" do prírody po celom svete. Jej hlavným liečebným účinkom je podpora hormonálnej rovnováhy u žien. Upravuje hladinu estrogénov aj prolaktínu. Zlepšuje a upravuje menštruačný cyklus, podporuje dozrievanie ženských vajíčok, vyrovnáva hladinu hormónov. Používa sa ako prírodný podpora otehotnenia. V klimaktériu znižuje návaly a ďalšie príznaky klimaktéria. Upravuje premenstuačný syndróm. Zvyšuje prietok krvi v maternici, uvoľňuje svalové kŕče, zmierňuje menštruačné bolesti.

Obe bylinky nájdete v našich unikátnych kapsliach Femina Happy.

Kotvičník

Kotvičník pochádza pôvodne z Ázie, ale dnes je už rozšírený takmer po celom svete. Táto poliehavá rastlina obsahuje veľké percento fytosterolov, čím veľmi účinne napomáha pri mužskej neplodnosti.Podporuje dozrievanie pohlavných buniek, zlepšuje stav a kvalitu spermií. Kotvičník zvyšuje mužskú potenciu, podporuje rast svalov, odstraňuje únavu, zlepšuje fyzickú kondíciu. U starších mužov pôsobí proti stareckému zväčšovaniu prostaty. Kotvičník nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Vitamíny, minerály


Na zvýšenie plodnosti u žien i mužov existujú aj ďalšie doplňujúce prírodné látky. Najdôležitejšie sú vitamín E a Zinok.

Vitamín E má pozitívne účinky na tvorbu pohlavných buniek a zvyšuje plodnosť. Jedná sa o veľmi silný antioxidant.

Zinok má dôležitú úlohu v metabolizme enzýmov, bielkovín a nukleových kyselín. Je dôležitý pre normálny rast, vývoj a funkcie pohlavných orgánov a normálnu funkciu prostaty. Zinok napomáha kvalite kože, vlasov i nechtov. V tehotenstve a dojčenia sa potreba zinku zvyšuje.

Prírodné preparáty na podporu otehotnenia je dôležité vždy užívať minimálne tri mesiace. V čase užívania znížiť príjem alkoholu, cukru a bielej múky, a naopak zvýšiť príjem ovocia, zeleniny, orechov a morských rýb s vysokým obsahom Omega 3.

U žien je veľmi nápomocné cvičenie "hormonálnej jógy" alebo cvičenie podľa Ľudmily Mojžíšovej.

Najviac však pomáha kľud, pohoda, láska a vzájomné partnerské porozumenie. Prežite jeden z najkrajších mesiacov v roku v láske a objatí ...

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?