PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Aktuality

Reflux pažeráka a prírodná liečba

Jedno z veľmi nepríjemných ochorení, ktoré by sa už dalo zaradiť medzi civilizačné choroby je reflux pažeráka. Veková kategória ľudí, ktorí majú problémy spojené s týmto ochorením strmo klesá, a dnes už nie je výnimkou, že ním trpia aj malé deti. Na vine býva najčastejšie stres a zlá skladba stravy.
15.11.2021
celý článok

November – bežte sa nadýchnuť do prírody

Opadané lístie, ranné hmly a časté nevľúdne počasie nám pripomína skorý príchod zimy. November však pre väčšinu z nás znamená aj veľké riziko chrípok, prechladnutí a zápalov priedušiek. Poradíme vám, ako týmto chorobám predísť.

Podľa pravidiel čínskeho pentagramu patrí každý mesiac jednému z hlavných orgánov v našom tele. V tom čase môžeme orgán veľmi účinne posilňovať, ale tiež musíme dbať na jeho komfort, pretože je oslabený.
31.10.2021
celý článok

Orgán neskorého leta a imunity - slezina

Slezina predstavuje trošku záhadný orgán a západná medicína k nemu neprikladá veľkú dôležitosť. Pre náš organizmus je však veľmi významná.

Slezina reaguje na každú, hoci sebemenšiu odchýlku od rovnováhy organizmu. Vo východnej medicíne ide o jeden z piatich hlavných orgánov pentagramu. Slezina ovplyvňuje našu ustarostenosť, pocity neistoty, vtieravé myšlienky, ale aj prehnanú chuť na jedlo, predovšetkým na sladké. Je to tiež zásadný orgán pre našu imunitu, a to najmä v súvislosti s vírusmi.
15.09.2021
celý článok

Zinok - minerál minerálov

Prvok, ktorý je na posledných miestach podľa abecedy v zozname minerálov, ale na čelných miestach v nevyhnutnosti pre naše telo - zinok.
13.04.2021
celý článok

Vitamín C a jeho vplyv na naše telo

Viete, že bez kvalitného, prírodného vitamínu C nebude správne fungovať nielen váš imunitný systém, ale tiež kĺby, cievy, krvotvorba, ale aj mozog.   Vitamín C, odborne kyselina askorbová, patrí snáď k najznámejším vitamínom, ale aj k najznámejším prírodným látkam vôbec. Jeho užívanie je veľmi dôležité zrovna v období, kedy ho naše telo potrebuje najviac. To je v čase jesene a zimy, v dobe zvýšených stresových reakcií, v dobe kedy konzumujeme viac cukrov, tukov alebo alkoholu. Tieto všetky potraviny a tiež fajčenie naše telo vitamínu C zbavujú.
10.03.2021
celý článok

Breza - kráľovná medzi stromami

Betula - latinský názov brezy pochádza od Keltov. Je spojený s prvým lunárnym mesiacom keltského kalendára, okamihom maximálny svetelnosti.

Svojou bielou kôrou a svojim lístím, skrze ktoré dobre prechádza slnečné lúče totiž breza symbolizuje svetlo.

Breza nám ponúka veľké využitie. Púčiky, listy, miazga, vetvičky, kôra aj drevo. To všetko ľudstvo zužitkováva od pradávna. Pozrime sa na to bližšie.
02.03.2021
celý článok

Päť skvelých tipov ako privítať jar

Jar je symbolom začiatku nových vecí. Je symbolom rodenia a rastu. Astronomická jar síce začína až 21. marca, ale tá biologická v nás už oveľa skôr, už v období polovice februára.
V tejto dobe už v prírode vidíme prvé pupene na lieskach či vŕbach, spievajúce vtáky a cítime zväčšujúcu sa silu slnečných lúčov.
Skúste pár zaujímavých tipov, ako využiť silu jari pre posilnenie svojho tela, svojej imunity, pre zlepšenie psychického naladenia a odstránenia únavy. Tak poďme na to!
26.02.2021
celý článok

Prebiotiká- posilňovač trávenia a imunity

Znížená imunita, únava, zlá kvalita kože. Problém môže byť v mieste, o ktorom neradi hovoríme, v hrubom čreve. Pomôcť môžu probiotiká a prebiotiká. Prečítajte si, ako a s čím všetkým.
30.11.2020
celý článok
Zobrazujem 1 - 8 zo 68
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?