PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Aktuality

Vnútorné biorytmy, spánok a zdravie

Už v starých knihách sa píše, že pokoj a spánok lieči. V prípade jeho nedostatku vznikajú závažné ochorenia. Prečo to tak je?

Spánok je pre život človeka dôležitejší ako jedlo. Jeho nedostatok môže spôsobiť smrť skôr ako nedostatok jedla. Základom zdravého životného štýlu je teda dostatočný a kvalitný spánok. Ako na to?
11.10.2018
celý článok

Prediabetes alebo keď telo kričí

Naše telo oplýva veľmi zložitými, no zároveň chytrými mechanizmami. Jedným z nich je vlastnosť, že nás vždy v dostatočnom predstihu upozorní na prichádzajúcu chorobu. Tak ako automobil vás najskôr oranžovou kontrolkou na prístrojovej doske upozorní na nejaký nedostatok, chybu a červená kontrolka už znamená stop, porucha. Buď rozsvietenú kontrolku vidíme a rešpektujeme tým, že urobíme požadované opatrenia alebo nie, a nakoniec si poškodíme motor. Oranžovými kontrolkami v našom tele sú rôzne bolesti a nechcené pocity, ktoré sa nám snažia zamedziť v opakovaní rovnakej chyby alebo aj zlé hodnoty laboratórnych testov.
10.09.2018
celý článok

Koniec leta býva v znamení problémov s trávením. Viete prečo?

Podľa pravidiel čínskeho pentagramu majú v septembri vrchol svojej činnosti pankreas a slezina. Preto často počúvame, že je to ťažké obdobie tzv. "Žaludkárov". Nezaťažujte pankreas a bude vám lepšie. Poradíme vám, ako na to.
28.08.2018
celý článok

Bolí vás chrbát?

Bolesti chrbta predstavujú v dnešnej dobe jedno z najčastejších ochorení, na ktoré sa síce neumiera, ale býva veľmi obťažujúce a limitujúce.

Často potom vedie k návyku na rôzne analgetiká, ktorá následne svojimi vedľajšími účinkami poškodzujú ďalšie dôležité vnútorné orgány, čo má spätne vplyv aj na bolesti chrbta.
06.08.2018
celý článok

August - podporte imunitu svojho školáka včas

Stále ešte si užívame teplých, slnečných dní a prázdninových radovánok. Ale už teraz je potrebné začať myslieť na imunitný systém, ktorý bude za pár týždňov vystavený náporu nových typov baktérií a vírusov.
01.08.2018
celý článok

Celulitída – problém zdravotný aj kozmetický

Celulitída alebo aj pomarančová koža vzniká nedostatočným prekrvením spojivového tkaniva, a tým zmenami podkožného tukového väziva. Dôvodom najčastejšie bývajú kompresie drobných cievok v podkoží tukovými bunkami.
12.07.2018
celý článok

Júl - chráňte svoje cievy

  Čínsky pentagram presne odráža prírodu a vesmír vo vnútri nás - nášho tela. Júl je krásne letné obdobie plné kúpania, prechádzok v prírode a dovolenkových aktivít. Ale práve horúce počasie najviac ohrozuje náš krvný obeh.
27.06.2018
celý článok

Jún - tipy pre pohodové trávenie

Problémy s trávením, časté nadúvanie, poruchy vyprázdňovania, grganie. S týmito nepríjemnými pocitmi sa už stretol snáď každý vo svojom živote. Ak sa však niektorý z týchto problémov začne opakovať častejšie, môže nás to začať obmedzovať v našom bežnom živote, ale tiež to má vplyv na našu celkovú vitalitu a stav imunitného systému.
13.06.2018
celý článok
Zobrazujem 49 - 56 zo 68
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?