PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Hemoroidy – intímny a bolestivý problém

Datum: 10.06.2019

Hemoroidy predstavujú intímny a nepríjemný zdravotný problém, ktorý strpčuje život ľuďom rôzneho veku a pohlavia. Hemoroidy sú vlastne kŕčové žily. Hemoroidy vznikajú zápalom kŕčových žíl v konečníku, kedy dôjde k ich rozšíreniu. Cievy v oblasti konečníka vytvára cievne pletene. Ak sa cievny systém vznikom zápalu v niektorej z ciev poruší, dochádza k tvorbe hemoroidov.

Hemoroidy vnútorné a vonkajšie

Vonkajšie hemoroidy vznikajú okolo ritného otvoru a vzhľadom pripomínajú malé modré hrudky na žile, podobne ako klasické kŕčové žily na nohách. Sú nebolestivé, mäkké, nie sú nijako vlhké a nekrvácajú. Občas sa môže stať, že nahromadením zrazenej krvi hemoroid praskne. Prejaví sa to ako svetlo červená krv v oblasti konečníka. Tento stav vyžaduje zvýšenú hygienu a liečbu, ktorá bude cieliť na zahojenie ciev a mierne riedenie krvi, aby sa v hemoroidoch nezrážala.

Vnútorné hemoroidy, ako tomu napovedá názov, sa tvoria vo vnútri konečníka, zhruba tri až štyri centimetre od otvoru. Ak viac opuchnú, začnú sa prejavovať bolesťou a krvácaním pri vyprázdňovaní stolice či tvorbou hlienu. Ak nedochádza k liečbe, môže nastať zápal kože, ktorý je zapríčinený, produkciou hlienu obsahujúceho zvyšky stolice. Typickým príznakom je svetlá krv pri odchode stolice, či už na toaletnom papieri alebo v toaletnej mise, kam odkvapkáva.

Ako vznikajú

Vznik hemoroidov môže podporiť rad faktorov, ako je častá jazda na bicykli, sedavý spôsob života, často opakované hnačky či zápchy, kolísavý krvný tlak, choroby žilového systému. Najčastejšie to sú však chyby v životospráve, ako je malý podiel tekutín či vlákniny. Veľkú úlohu hrá trvalo prekyslený organizmus. Niekedy príčinou vzniku hemoroidov je tehotenstvo.

Image 1

Liečba hemoroidov


1. Úprava stravovania. Je veľmi dôležité zvýšiť podiel vlákniny v strave. Veľmi dobre pôsobia semená skorocelu indického, ktorý sa predáva pod názvom Psyllium
2. Zvýšiť príjem tekutín, najmä čistej vody
3. Ak užívate lieky, skontrolujte v príbalovom letáku, či nespôsobujú zápchu a tým aj vznik hemoroidov.
4. Nesadajte si na chladný povrch a tiež obmedzte jazdu na bicykli

Odporučená bylinná liečba, ktorá naozaj funguje

Striedajte po dni čaje HemorinŽily. K tomu denne užíveate tinktúru z pupeňov Pagaštan a tiež kapsuly Aloe C+ 

Tip na sedací kúpeľ.

Zmiešajte hrsť sušeného Lipkavca, hrsť sušeného Ľubovníku a hrsť kvetu Sedmokrásky. Všetko prelejte jedným litrom horúcej vody. Nechajte 10 minút lúhovať a potom preceďte. Kúpeľ vykonávajte 1-2x denne.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?