PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Kĺby ako symbol našich emócií a postojov

Datum: 05.02.2018

Bolia vás kĺby? Telo vám chce niečo povedať! Čo znamená, keď bolia ramená? Čo znamená, keď bolia kolená? Každá bolesť má svoj zmysel a význam.

Bolesť je signál nášho tela, že potrebuje pomoc. Dáva nám tak najavo, že v niektorej z jeho častí nefunguje niečo tak ako má. Ak signál bolesti prehliadame, tak sa problém postupne zhoršuje až do tej miery, že nás môže paralyzovať.

Pozrime sa na to, čo nám chce telo povedať prostredníctvom našich kĺbov
Bolesti bedier
Bedro reprezentuje naše vzťahy s okolitým svetom, našu celkovú pružnosť. Ak bolí, tak máme vnútorne pocit, že sa nám rúcajú všetky naše presvedčenie a názory na život. Máme pocit zrady a opustenia.

Kolená
Kolená súvisí s pokorou a prijatím. Predstavuje naše podvedomé pocity a emócie. Je to hlavný kĺb vzťahov s druhými ľuďmi a našej schopnosti tieto vzťahy prijímať a robiť kompromisy. Je to kĺb, ktorý signalizuje napätie v partnerských i osobných vzťahoch.

Členky
Členky predstavujú našu schopnosť sa rozhodovať, realizovať rozhodnutia a zmeny. Vyjadrujú pružnosť našich postojov. Bolesti ukazujú na nedostatok stability a pružnosti v živote. Môžu tiež znamenať nerozhodnosť a spochybňovanie vlastných rozhodnutí.

Ramená
Predstavujú našu schopnosť konať a zvládať, schopnosť pevnej vôle, ale aj naše predsudky. Bolesti ramien signalizujú, že máme problémy jednať s okolitým svetom, a to najmä neochotu okolia na rokovanie s nami pristupovať. Máme pocit, že vonkajší svet nám nedovoľuje "konať".

Lakte
Bolesti lakťov prichádzajú, ak odmietame nechať niečo byť, nechceme sa s niečím zmieriť. Ukazujú nám, že nedokážeme prijať nejaký prežitok či situáciu. Bolesť lakťov nám oznamuje, že nám nevyhovuje spôsob, akým niečo robíme my alebo niekto iný.

Zápästie
Je bránou rozhodnutia, akcie. Bolesti nám ukazujú, že nedokážeme byť pružní v našich činoch a zámeroch konať. Proste, že si neveríme v realizácii našich rozhodnutí, chýba nám istota. Opakom môže byť aj hyperaktivita, kedy si silou vynucuje realizáciu našich rozhodnutí.

Šija a krčná chrbtica
Bolesti v tejto oblasti vyjadrujú našu neschopnosť previesť do reality naše podvedomé túžby a priania, nápady a koncepty. Väčšinou je to preto, že si myslíme, že to nezvládneme. Tiež to môže signalizovať našu neschopnosť povedať niekomu alebo nejakej situácii "nie".

Bolesti chrbtice
Bolesti v oblasti chrbta všeobecne vyjadrujú, že sme si na svoje bedrá príliš naložili. Berieme zodpovednosť za všetkých a za všetko. Bolesti chrbtice nám ukazujú, že nevieme prijímať okolitý svet a ani sami seba takí akí sme. Nemáme sa radi.

Čo s tým?

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?