PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Opakované zápaly močového mechúra. Byliny pomáhajú!

Datum: 15.02.2018

Zimné mesiace bývajú veľmi často sprevádzané nielen chrípkovými epidémiami, ale aj zápalmi močového mechúra a močových ciest. Zaujímavé je, že tento problém sa týka 50x častejšie žien ako mužov. Ako mu môžete predísť?

Akútny zápal
Akútny zápal vzniká väčšinou prechladnutím a nie je tak ťažké ho zvládnuť bylinnou liečbou. Typickým prejavom je časté a bolestivé močenie, pálenie, rezanie. Farba moču je zakalená, niekedy až s prímesou krvi.

Čo vám pomôže
Veľmi účinné byliny sú kapucínka väčšia, ale aj vilcacora alebo polyporus s cordycepsom.
Dôležité je zostať v pokoji a teple, piť bylinné čaje určené na tento typ problému a zápal doliečiť.
Ak by sa však objavila horúčka sprevádzaná triaškou alebo vracaním, je to veľmi vážne, pretože infekcia zasiahla obličky a je potrebné ihneď vyhľadať lekára.


Náš tip
Naplňte plátený sáčok sušenou vňaťou prasličky roľnej, uzavrite ho a dajte na pár minút na plech do rúry zohriať. Príjemne teplý sáčok priložte na podbruško a nechajte pôsobiť. Bolesť pomaly ustúpi.

Chronický zápal
Ťažšia situácia je u chronických, často sa opakujúcich zápalov. V tomto prípade je veľmi dôležité dôkladné vyšetrenie u lekára, a to nielen močového mechúra, ale aj obličiek. Vyšetrenie by mala odhaliť príčinu chronického zápalu.

Z praxe vychádza veľmi zaujímavá skúsenosť, že chronický zápal močového mechúra a močových ciest je vo veľmi malom percente spôsobený poškodením alebo zmenou niektorého z orgánov močovej sústavy. V ďaleko väčšom percente je príčinou opakovaná zlá liečba prvotného, ​​akútneho zápalu.

Zápal a antibiotiká
Zápaly močových ciest sú častejšie u žien ako u mužov a až 90% z nich je spôsobené baktériou E.coli. Štandardná liečbou je užívanie antibiotík po niekoľko dní, ale práve bakteriálnej rezistencia na antibiotiká sa podľa odborníkov stáva vážnym problémom.

Bohužiaľ prax v súčasnej klasickej medicíne býva taká, že lekár bez predchádzajúceho riadneho vyšetrenia nasadí antibiotiká, a keď nepomôžu, tak ďalšie, pričom sa táto situácia môže opakovať aj niekoľko mesiacov.

Liečba bez presného určenia baktérie, ktorá infekciu spôsobuje, a jej citlivosti na konkrétne antibiotikum je pre organizmus veľmi zaťažujúce a často vedie práve k chronicite zápalov.

Baktérie si postupne vytvárajú rezistenciu na antibiotiká a výsledkom býva chronický zápal, ktorý sa vlastne nedá úplne vyliečiť. Podávanie antibiotík bez predchádzajúceho riadneho vyšetrenia, kultivácia moču a v prípadoch, kde to nie je nutné, spôsobuje, že liečba postupne prestáva byť účinná.

Antibiotiká a črevá
Užívanie antibiotík môže nášmu organizmu pri niektorých typoch ochorení veľmi pomôcť, ale zároveň ho zaťažuje svojimi vedľajšími účinkami. Jedným z nich je negatívne pôsobenie na črevnú mikroflóru. Pri neopatrnom a častom užití sa úplne naruší prirodzená mikroflóra v črevách a tiež dochádza k narušeniu črevnej sliznice ako takej. Dôkazom je práve častý výskyt baktérie E.coli v moči.

Náš tip
Pri užívaní antibiotík súčasne užívajte prírodné prebiotiká. Jedná sa o polysacharidy, ktoré sa vyskytujú v koreňoch niektorých bylín, a to najmä puškvorca alebo čakanky. Prípravok digestív je to pravé!

Baktérie E. coli
E. coli je baktéria, ktorá sa zvyčajne vyskytuje v našom tráviacom trakte, v črevách. Za týchto okolností je to pre nás prospešná a vlastne sa dá povedať aj nevyhnutná baktérie, ktorá má na starosti, aby v črevách nedošlo k premnoženiu nebezpečných baktérií.

Avšak pri infekcii sa tieto baktérie do močového mechúra dostanú proti prúdu moču cez močovú trubicu, čo môže byť zhoršené aj tým, ak nepijeme dostatočné množstvo tekutín a nedochádza k prepláchnutie močových ciest. V tom prípade dochádza k tomu, že baktérie sa tu usadia a množia sa. Ďalšou cestou prieniku baktérií je črevná sliznica.

Podľa posledných prieskumov holandských vedcov, dlhodobé narušovanie črevnej sliznice nekvalitnou stravou a najmä liekmi vrátane antibiotík má za následok, že sa črevná stena po určitej dobe stane viac porézna a vzniká tým syndróm zvýšenej priepustnosti čreva (Leaky Gut).

Do tela začnú cez črevnú stenu prenikať baktérie, vírusy, nestrávené častice potravín a toxické odpadové látky. Dostanú sa do krvného obehu, a týmto spôsobom potom do ktoréhokoľvek systému v tele. Imunitný systém vyhlási poplach. Výsledkom je zápal v rôznych častiach tela, čo vedie k širokému spektru príznakov - nádcha, kožné vyrážky, alergie, bolesti kĺbov, tráviace ťažkosti, chronické zápaly močového ústrojenstva a v oblasti gynekológie.

Čo s tým?

Liečba chronických zápalov močového mechúra, ktoré boli opakovane riešené antibiotikami, nie je jednoduchá. Vyžaduje trpezlivosť, disciplínu v životnom štýle, pravidelné užívanie prípravkov a neprijímanie antibiotík, pokiaľ to je možné.

Dôležité je upraviť stravu tak, aby obsahovala čo najmenej sladkých pokrmov, a tiež obmedziť príjem lepku a všetkých zložiek potravy, ktoré zaťažujú čreva.
Pitný režim by mal byť dostatočný. Mal by obsahovať najmä vodu a bylinné čaje.
Sladké, studené a alkoholické nápoje vhodné nie sú.
Dlhodobé a pravidelné užívanie liekov na bolesť, antikoncepcie alebo iných medikamentov môže mať tiež negatívny vplyv na ochorenia močového mechúra.
Návštevy verejných bazénov, sáun a iných podobných zariadení nie sú vhodné.
Časté striedanie sexuálnych partnerov zhoršuje zápaly močového mechúra.


Bylinná liečba pomôže
Bylinná liečba pri dodržaní predchádzajúcich zásad je veľmi účinná. Nasaďte ju už pri prvých, malých príznakoch zápalu a dodržujte ju dostatočne dlhú dobu.

Striedajte po dni čaje:

čaj Obličky a čaj Močový mechúr. K tomu denne užívajte tinktúru z púčikov Kapucínka a prírodné kapsule Vilcacora a prírodné kapsule Ochranca. Túto kúru užívajte 1 mesiac, potom urobte 1 mesiac pauzu a všetko zopakujte bez ohľadu na to, či zápal pociťujete, alebo nie.


Po 2 mesiacoch si nasaďte zmes z púčikovObličky-močový mechúr a užívajte ju ďalšie 3 mesiace.


Zápal močového mechúra nie je neprekonateľný problém. Riešenie má a vy ho už poznáte!

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku