PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Parazity v nás. Škodia nám?

Dátum: 08.02.2018

Máme sa parazitov báť? Parazity sú bežnou súčasťou nášho života, len sa z nich stalo do istej miery tabu. Naše telo je na život s nimi prispôsobené, ale je nutné ho pravidelne čistiť, aby nedochádzalo k ich nebezpečnému premnoženiu. Zvláštnou kapitolou sú parazity z tropických krajín.

Užívanie bylín pôsobiacich proti parazitom a snahe o očistu je zakódovaná v bunkách od našich predkov. Aj tí sa pravidelne čistili a snažili sa získať z prírody a mladých, ovocných výhonov a bylín čo najviac látok ničiacich parazity, ktoré sa do tela dostali najčastejšie ústami, stravou. Vedeli, že v ich tele často prebývajú "nepozvaní hostia", ktoré je potrebné vylúčiť von, inak im spôsobí nemilá ochorenia.

Prečo sa čistiť
Naše telo je zložitý systém, ktorý má silnú sebecčistiacu schopnosť, ale bohužiaľ životným štýlom, ktorý často vedieme, a najmä stravou, ktorú mu ponúkame, jeho očistné schopnosti moc nepodporujeme.

Veľmi diskutovanou témou sú parazity v našom tele. Ak povieme, že klient má ťažkosti spôsobené parazitmi, tak sa väčšina ohradí, že dodržiava hygienu a žiadne parazity nemá. Avšak väčšina parazitov sa dostáva do nášho organizmu stravou, čo aj v dnešnej dobe veľmi ťažko ovplyvníme. Zle umyté ovocie, surové mäso, zle upravené jedlo v reštauráciách, to všetko môže byť zdrojom nákazy.

Ďalším vstupným kanálom bývajú urogenitálne orgány. Parazity sa môžu do nášho organizmu dostať vo verejných bazénoch či neuváženým pohlavným stykom. V neposlednom rade je to tiež klimatizácia a klimatizované priestory. V čase častého cestovania medzi kontinentmi sa prináša medzi obyvateľov i typy parazitov, na ktoré náš organizmus nemá obranné látky. Sú to parazity z rôznych tropických krajín.

Čo to je vlastne parazit?
Parazitom je taký organizmus, ktorý cudzopasí na hostiteľovi. Pod slovom hostiteľ je možné si predstaviť akéhokoľvek človeka, ale aj zviera. Parazit s nami žije paralelne, vo vnútri nášho tela. K svojmu životu využíva našu energiu, naše bunky alebo potravu, ktorú sme požili. Podľa najnovších výsledkov lekárskych štúdií približne 85% dospelej populácie má v tele aspoň jeden druh parazita!

Človek je schopný byť hostiteľom viac ako stovky rôznych parazitov, od mikroskopických veľkostí až po veľké, niekoľko metrov dlhé pásomnice. Parazity sa nevyskytujú iba v črevách, ako si ľudia mnohokrát myslia, ale takmer v každej časti tela: v pľúcach, pečeni, svaloch, hltanu, mozgu, krvi, koži, dokonca aj v očiach!

Predstavujú parazity nebezpečenstvo?
Odpoveď je jednoznačná. Áno. Rozvinutie parazity môžu v tele spôsobovať veľmi závažné príznaky. Medzi najčastejšie patria poruchy fungovanie pečene a žlčovodov a s tým spojené tráviace ťažkosti, nadúvanie, bolesti brucha, alergie, chronická únava, nevysvetliteľné chudnutie, bolesti kĺbov, poruchy správania, chronickej infekcie.

Parazity sa pohybujú v celom našom tele. Nie sú len v črevách, ale usadzujú sa v pečeni, putujú krvným a lymfatickým riečiskom, ovplyvňujú mozog. Preto výskyt parazitov v organizme môže spôsobovať aj poruchy pamäti, psychiky a spánku. Parazity často spôsobujú rast rôznych novotvarov v tele, ako sú cysty a myómy. Majú vplyv na celkovú funkciu imunitného systému, na vznik chronických alergií.

O akých parazitoch hovoríme?
Dá sa povedať, že tak či onak sa dostal do kontaktu s parazitom každý z nás. Niektorí z nás o tom však nevedia, pokiaľ nedôjde k rozvoju nežiaducich symptómov. Veľmi záleží na stave imunitného systému v dobe nákazy. Môže si s parazitom poradiť, alebo to nezvládne a parazit sa začne množiť.

Parazitov existujú stovky. Ukážme si, akí sú tie najčastejšie.

Toxoplasma gondii
Najčastejší "domáci" parazit.
Je to prvok, ktorý spôsobuje ochorenie s názvom toxoplazmóza, ktoré patria medzi najnebezpečnejšie.
Najčastejším prenášačom
sú naši domáci maznáčikovia - mačky, v ktorých truse sa tento prvok vyskytuje. Pokiaľ si po kontakte s mačkou starostlivo neumyjeme ruky,  môže dôjsť k prenosu ústami. Je to pravdepodobné najmä u pacientov s oslabenou imunitou.
V našom tele prechádza niekoľkými vývojovými fázami, bez toho aby sme si všimli príznakov.
Jeho prítomnosť v mozgu môže vyvolať rôzne zmeny v správaní človeka, ktoré by nás ani nenapadlo prisudzovať pôsobeniu nejakého parazita. Ako príklad možno uviesť zvýšenie sexuálnej aktivity pri znížení sociálne a emocionálne hĺbky vzťahu, zníženie pudu sebazáchovy, spomalenie reakcií, zvýšenie agresivity, príznaky podobné schizofrénii.
Toxoplazmóza sa vo väčšine prípadov podobá chrípke, po odznení príznakov akútnej infekcie, ako už bolo spomenuté, prežíva parazit v človeku vo forme tkanivových cýst hlavne v nervovom tkanive niekedy až do konca života.
Nebezpečenstvo pri oslabení imunity znamená to, že potom parazit "ožije" (prejaví sa napr. Horúčkou, zväčšením uzlín, poruchami videnia, kŕčmi).
Pri nákaze v tehotenstve môže toxoplazmóza spôsobiť závažné poškodenie plodu.


Motolice
Jedná sa o parazita, ktorý patrí do triedy Trematoda.
Motolice pečeňovej napáda pečeňové žlčovody a pečeň.
Dospelé jedince sú rôzne veľkosti od niekoľkých milimetrov po jeden centimetera viac. Príznakom infekcie motolice býva hnačka alebo zápcha, chudnutie, únava, nechutenstvo, pocit tlaku na strane pečene, zhoršený metabolizmus, svrbenie kože, alergie, zápaly močového mechúra a obličiek.
Nakaziť sa môžeme najčastejšie vypitím kontaminovanej vody alebo konzumáciou nedostatočne tepelne upraveného mäsa. Častým zdrojom nákazy bývajú mäsové výrobky (salámy, tlačenky, slanina, klobásy) a zle tepelne upravené ryby.


Trichomonáza (bičíkovec pošvový)
Trichomoniáza, parazitárne ochorenie spôsobené prvokom Trichomonas vaginalis, patrí celosvetovo medzi najrozšírenejšie pohlavne prenosné infekcie.
Bičíkovec pošvový je pohyblivý parazitický prvok, ktorého jediným hostiteľom je človek.
V rámci infekcie osídľuje orgány urogenitálneho traktu. U žien je to vagína, krčok maternice, močová trubica a močový mechúr, u mužov močová trubica, prostata, nadsemenník a spermie.
Prenos je väčšinou pohlavným stykom.
Môže spôsobovať nielen zápal, vaginálny výtok a svrbenie, ale ak sa rozšíri, tak i bolesti brucha, cysty, myómy a tiež neplodnosť.
Často prechádza aj do močového ústrojenstva a spôsobujú chronický zápal močového mechúra, u mužov chronický zápal prostaty.


V našom tele sa môže vyskytovať celá rada ďalších parazitov, mrľa, pásomnice, škrkavky či lamblie. Ich vniknutí do tela ťažko zabránime. Môžeme však zabrániť ich množeniu a pôsobenie na naše zdravie.

Neštandardný parazity - chlamýdie, Borrelia
Hoci baktérie typu chlamýdií a Borrelia nie sú parazity v správnom zmysle slova, tak je medzi "parazitmi" zaradiť môžeme. Majú totiž jednu ich vlastnosť. Dostávajú sa do zdravej imunitné bunky tela, kde sú schovaní a žijú na jej úkor. Ak následne dôjde k celkovému zníženiu efektivity práce imunitného systému, zvýši svoj počet a vytvorí v tele zápal (bolesť kĺbov, zápal nervov, gynekologický zápal).

Po podaní antibiotík sa ich počet opäť zníži, zostávajú schované v bunkách a opäť čakajú na svoju príležitosť. To je dôvod, prečo je tak ťažké zbaviť sa tohto typu infekcií. Príroda však ponúka liek na všetko. Medicinálne huby v tomto prípade zohrávajú zásadnú liečebnú úlohu.

Aké je riešenie?
Pravidelná očista organizmu je prvým a možno najdôležitejším krokom, ako zabrániť veľkým zdravotným problémom, ktoré si veľmi často nedáme do súvislosti s výskytom parazitov v našom tele.

Niekoľkokrát ročne, najmä v jarnom období, by sme mali dodržiavať znížený príjem stravy, ktorá by mala byť odľahčená. K tomu by sme mali užívať byliny, ktoré dokážu nielen očistiť naše pečeň, krv a lymfu, ale majú tiež antiparazitárne účinky. Aké sú tie najúčinnejšie?

Pomoc z prírody
Klinčekovec vonný - tento tropický, vždyzelený a veľmi aromatický strom je asi 20 metrov vysoký. Cení sa jeho kvetné puky, ktoré sa zbierajú až vtedy, keď sa pôvodná zelená farba začne meniť na purpurovú, následne sa suší. Ich účinky sú silne antiseptické, antibakteriálne a antiparazitické.

Polyporus - veľmi vzácna jedlá medicinálne huba so silnými liečebnými účinkami. Veľmi účinne pôsobí na veľké množstvo baktérií, streptokoky, stafylokoky, chlamýdie, borrelie, ale aj na plesňové ochorenia. Dokáže likvidovať parazity v tele.

Orech kráľovský - veľmi účinne pôsobí pri zápaloch, bakteriálnych infekciách. Používa sa pri akné a nadmernej potivosti. Veľmi účinne pôsobí proti niektorým druhom stafylokokov a parazitov. Znižuje zápaly ďasien. Extrémne účinná je forma tinktúry z púčikov - gemmoterapie, ktorá v sebe obsahuje účinné látky z celej rastliny. Pôsobí celkovo podporne na imunitný systém, znižuje chronické zápaly, lieči infekcie a pomáha pri liečbe zápalu pečene a parazitných infekciách.

Tip: Pite čaj Čistiaci a k tomu užívajte prírodné kapsule Antiparaziten a tinktúru z púčikov Orech kráľovský.

Máme pre Vás zostavené aj anjelské kúry na parazity pre mužov a pre ženy,

Teraz už viete, ako svoje telo očistiť od nežiaducich obyvateľov a podporiť svoje zdravie a psychickú pohodu.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Z našej ponuky:
Špeciálna bylinná kúra podľa unikátneho konceptu SERAFIN zameraná na prirodzené funkcie imunitného systému
-----------------------------------------------------------------------------------

Spôsob použitia: 

Pokiaľ kúra obsahuje jeden čaj, tinktúru a kapsuly, tak užívajte všetky prípravky zároveň. Vzájomne sa ich účinok podporuje.  

Pokiaľ kúra obsahuje jeden čajový koncentrát, tinktúru a kapsuly, tak užívajte všetky prípravky zároveň. Vzájomne sa ich účinok podporuje.  

Pokiaľ kúra obsahuje dva bylinné čaje, tak ich striedajte po dni. Jeden deň pite podľa návodu jeden druh bylinného čaje, druhý deň pite podľa návodu druhý druh bylinného čaje. Ostatné obsiahnuté prípravky užívajte pravidelne denne. Účinok prípravkov sa vzájomne podporuje. 

Celková doba užívania je jeden mesiac, nasleduje týždenná pauza a v prípade potreby môžete pokračovať ďalej.  

Upozornenie: S ohľadom a rozdielnym obsahom balenia jednotlivých prípravkov v kúre nie je možné, aby celá kúra vystačila na celé odporúčané obdobie jedného mesiaca. Niektoré komponenty je nutné v priebehu liečby dokúpiť.      
€ 27,60
Skladom
Pridať do košíka
Unikátny dvojzložkový bylinný čaj vyrábaný podľa originálnej receptúry určený pre prirodzený stav organizmu
€ 6,21
Skladom
Pridať do košíka
Špeciálna bylinná kúra podľa unikátneho konceptu SERAFIN zameraná na prirodzené funkcie imunitného systému 
  
-----------------------------------------------------------------------------------

Spôsob použitia: 

Pokiaľ kúra obsahuje jeden čaj, tinktúru a kapsuly, tak užívajte všetky prípravky zároveň. Vzájomne sa ich účinok podporuje.  

Pokiaľ kúra obsahuje jeden čajový koncentrát, tinktúru a kapsuly, tak užívajte všetky prípravky zároveň. Vzájomne sa ich účinok podporuje.  

Pokiaľ kúra obsahuje dva bylinné čaje, tak ich striedajte po dni. Jeden deň pite podľa návodu jeden druh bylinného čaje, druhý deň pite podľa návodu druhý druh bylinného čaje. Ostatné obsiahnuté prípravky užívajte pravidelne denne. Účinok prípravkov sa vzájomne podporuje. 

Celková doba užívania je jeden mesiac, nasleduje týždenná pauza a v prípade potreby môžete pokračovať ďalej.  

Upozornenie: S ohľadom a rozdielnym obsahom balenia jednotlivých prípravkov v kúre nie je možné, aby celá kúra vystačila na celé odporúčané obdobie jedného mesiaca. Niektoré komponenty je nutné v priebehu liečby dokúpiť.      
€ 27,60
Skladom
Pridať do košíka
Prírodné bylinné kapsuly zostavené podľa originálnej receptúry chránenej ochrannou známkou, určenej na konkrétny problém:  podporujú mikrobiologickú rovnováhu v tele
€ 17,25
Skladom
Pridať do košíka
Český kvalitný porciovaný bylinný čaj opatrený závesným kartónikom pre pohodlnú prípravu. Čaj má originálnu receptúru určenú na konkrétny problém.
€ 3,76
Skladom
Pridať do košíka
Vysoko účinný bylinný výťažok vyrobený z pupeňov, pukov a mladých výhonkov rastlín. Pôsobí najmä na: trávenie
€ 7,76
Skladom
Pridať do košíka
Vysoko účinná bylinná zmes výťažkov z pupeňov rastlín zostavená podľa originálnej receptúry, určená na konkrétny problém
€ 8,67
Skladom
Pridať do košíka
Zobraziť ďalšie produkty
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?