PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Prirodzená úprava stravy

Dátum: 20.01.2015

Spôsob stravovania je to prvé, čo by sme mali zmeniť, pokiaľ pociťujeme akékoľvek zdravotné problémy. Pokiaľ budem chorobu následne riešiť cestou klasickej liečby, alebo inou metódou alternatívnej medicíny je celkom jedno, ale úprava stravy  platí vždy.

Je veľmi naivné si myslieť, že spolknutím tabletky alebo vypitím bylinného čaju sa úplne uzdravíme a choroba už nepríde. Väčšinou sa problém zmierni, ale pokiaľ nezmeníme svoj životný štýl , a to hlavne v oblasti stravovania, tak sa vráti a veľmi často vo zväčšenej miere. 

Nakupujte so sedliackym rozumom

Žijeme v dobe, kedy sme zavalení veľkým množstvom potravín, pochutín a maškrtami a tiež masívnou reklamou na ne. Je veľmi ťažké sa z tohto vplyvu vymaniť a tiež sa v ponuke orientovať. Vždy hovorím svojím klientom: "riaďte sa zdravým sedliackym rozumom". 

Skúste si položiť otázku, prečo potravina, ktorú máte práve v ruke, má neprirodzenú žiarivú farbu, vydrží vám niekoľko týždňov bez skazenia alebo má prenikavú a intenzívnu chuť a vôňu. Tieto vlastnosti sú potravinám dodávané umelými látkami, ktoré síce v malých dávkach zdravie nepoškodzujú, ale pokiaľ ich konzumujeme pravidelne a dlhodobo, tak nám zdravie ovplyvňovať začnú. 

Držte sa zásady - kupovať a konzumovať potraviny, ktoré sú čo najviac  prirodzené, tzn., že neprešli spracovaním a nejakou úpravou. Základnými orgánmi, od ktorých sa odvíja väčšina ochorení, obličky a pečeň. Všetky neprirodzené látky v prvej rade poškodzujú tieto orgány, čím nám nepriamo  „napomáhajú“ k ochoreniu.

Základné živiny

Naša strava sa skladá z 3 základných živín, ktoré by mali byť v našej celodennej strave obsiahnuté v nasledujúcom pomere: 

  • 60% sacharidov
  • 25% bielkovín
  • 15% tukov

Podrobne si o jednotlivých živinách prečítajte v mojom ďalšom článku: “Základné živiny pre naše telo”.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?