PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Rozmaznávajte svoje telo a ono zvládne všetko!

Datum: 02.04.2020

Priama úmera medzi zdravou psychikou a zdravým telom a zase naopak je úplne zrejmá.

To, že si negatívnymi emóciami, strachymi oslabujeme náš organizmus, imunitný, tráviaci, hormonálny a ďalšie systémy sme si objasnili v inom článku. Opačný smer však platí rovnako. Nie nadarmo sa hovorí: "v zdravom tele zdravý duch".

Súčasná situácia nám priniesla okrem iného aj veľa dobrého. Náš život sa celkovo ukľudnil, uvoľnil. Zrazu máme čas na svoje deti, rodičov, starých rodičov. Uvoľnila sa práca, naháňania, stres. Začali sme zase doma variť a spoločne jesť. Začali sme si uvedomovať aj duchovnú stránku nášho života. A čo viac? Všade sa objavujú správy, ako sa uľavilo prírode. Ako sa nadýchla bez rôznych emisií, splaškov a hluku.


Teraz nastal čas, aby sa nadýchli aj naše telá!

Ruku na srdce. Ako dlho sme sa k našim telám správali ako k našej matke Zemi? Sme súčasťou prírody v každom z nás je kúsok Zeme s jej vodami, lesmi a celou prírodou.

Čítala som a videla fotografie, ako sa vyčistila voda v kanáloch v talianskych Benátkach. Je blankytne modrá a plávajú v nej ryby. Krvný a lymfatický systém v našom tele je podobný ako voda v benátskych kanáloch. Pokiaľ do nej budeme liať splašky a nečistoty, tak bude kalná a zapáchať. Budeme chorí.

Naše pľúca sú ako lesy našej planéty. Dym a rôzne splodiny im škodia rovnako tak ako našim pľúcam škodí fajčenie cigariet, pobyt v znečistených mestských aglomeráciách alebo v uzavretých klimatizovaných miestnostiach.

Naša pečeň sú ako naša pôda. Pokiaľ do nej budeme liať chemikálie, tak jej metabolizmus bude plodiť zlé rastliny. Pečeň si stabilne zaťažujeme chemikáliami z potravy, liekov, umelých hormónov, a alkoholu. Veď v spotrebe alkoholu sme štvrtí na svete a druhí v Európe!

Nevychádzam už niekoľko rokov z údivu nad tým, čo naše telo je schopné zvládnuť. Keď ku mne prídu klienti a rozklíčujeme ich životný štýl, jedlo, alkohol a hromadu liekov, ktoré užívajú, tak často nechápem, ako to ich organizmus ešte zvláda.

V strese, zhone, pod vplyvom mediálnych tlakov, ktoré nám hovoria, že bolesť je v poriadku a lieky na ňu sú úžasné sme úplne zabudli vnímať svoje telo rovnako tak ako sme zabudli vnímať svoje okolie, svojich blízkych, okolitú prírodu.

Výsledkom všetkého je extrémny nárast autoimunitných ochorení, alergií všetkého druhu, vysokého krvného tlaku a cholesterolu, bolestí chrbtice a kĺbov, kožných ťažkostí, psychických ťažkostí ... Proste naše telo už nedáva signály, ale kričí a bráni sa rovnako ako príroda, rovnako ako matka Zem.

Súčasné zastavenie je tu pre nás. Je tu preto, aby sme to pochopili a niečo s tým urobili.


Spoločne sme sa spojili v rámci výzvy: "Spojme svoju pozitívnu myseľ". Dokázali sme to a bolo to úžasné. Mnohým z vás meditácie pomohli, posunuli vás ďalej, ukázali vám smer.

Teraz by sme si mali dať svoju osobnú výzvu.

MILUJEM SVOJE TELO. POMÁHAM MU, HÝČKAM HO, CHRÁNIM HO.

Vaše telo je to najcennejšie, čo máte, tak sa k nemu tak správajte.

Image 1

Čo robiť?

- Zamyslite se nad svojím jedálničkom. Pokuste sa maximálne vyradiť potraviny, ktoré obsahujú chemikálie a hormóny. Budete sa musieť v tejto oblasti chvíľku vzdelávať, v obchodoch asi budete chvíľu trošku tápať, ale ide to. Za pár týždňov sa všetko naučíte.

- Vynechajte zo svojej stravy pridaný cukor. Prirodzene prítomný cukor, ktorý je v ovocí nevadí. Pridaný cukor pôsobí v tele podobne ako rada iných chemikálií

- Nepite denne alkohol. Skúste byť jeden, dva mesiace úplne bez alkoholu

- Zamyslite sa nad liekmi, ktoré užívate. „Ružové šťastie“ na bolesť niekoľkokrát v týždni vašemu telu v dlhodobom horizonte dobee neurobí

- Hýbajte sa! Sedenie, políhavaní, málo pohybu spomaluje všetky pochody v tele. Organizmu potom nemá možnosť prirodzenej detoxikácie. Všetko v tele tuhne vrátané chrbtice, kĺbov…ale i myslenia.

- Denne choďte do prírody. Tá funguje ako prirodzená očista – myčka, ale také nabíjačka

- Vyplavujte si „hormóny šťastia„ smiechom! I za cenu, že bude vynútený prostredníctvom „smiechocviku“.

- Užívajte byliny a prírodné prostriedky. Práve v tomto čase zmeny organizmus potrebuje pomoc, správne zvolenú prírodnú liečbu. Pri prvom nasadení môžete cítiť jemné reakcie – bolesti kĺbov, hlavy i slabosť. To sú však pozitívne reakcie. Reakcie začínajú očistu. Tak vydržte!

Aké byliny užívať?

Často počúvam obavy: "aby mi tie byliny neublížili. Mám strach toho užívať toľko ... "

Byliny (pokiaľ nie sú priamo jedovaté) vám nikdy neublížia tak ako alkohol, cukor, lieky a iné chemikálie!

Existuje jedno riziko. Je to riziko kombinácia bylín s chemickými liekmi. Tam je potom nutná osobná konzultácia.

Môže sa stať, že v snahe teraz rýchlo všetko zachrániť si nasadíte bez rozmyslu veľa bylín a prírodných doplnkov naraz. Potom sa vám môže urobiť zle. Skúste teda môj postup. Je vhodný pre každého dospelého človeka.

Výnimku majú ľudia, ktorí užívajú silné lieky na riedenie krvi (Warfarin), ďalej ľudia s chemoterapiou, imunosupresívami a ľudia so silnými psychiatrickými liekmi. Pre tých môj návrh prírodnej liečby vhodný nie je.

Image 2

Čo teda užívať?

OSPRAVEDLŇUJEME SE. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 sa u potravinových doplnkov stravy NESMIE uvádzať žiadna výživové a zdravotné informácie, s výnimkou Radou schválených tzv. Zdravotných tvrdení. Toto nariadenie platí aj na informácie na weboch, kde sa tieto produkty predávajú. Radi vám poradíme prostredníctvom emailu alebo telefonicky. Môžete tiež vyhľadať verejne prístupné stránky napr. Www.anetabenediktova.cz


 

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?