PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Štítna žľaza a jej poruchy

Dátum: 24.05.2018

Ochorenie štítnej žľazy rastie v populácii geometrickým radom. O akých typoch ochorení hovoríme a ako s nimi môžeme pracovať prírodnou cestou?

Znížená funkcia štítnej žľazy


Najčastejšími prejavmi sú:

priberanie na váhe
lámavé nechty, vlasy
zimomrivosť
únava
zápcha
opuchy okolo očí
poruchy spánku
problémy s otehotnením
vysoký cholesterol


Ak pozorujete niektorý z uvedených príznakov, môže sa stať, že podľa vyšetrenia krvi máte hormonálnu hladinu v poriadku. Býva to spôsobené tým, že štítna žľaza hormóny síce produkuje, ale cieľové receptory na ne zle reagujú. Vždy je dôležité neriadiť sa len krvnými testami, ale pozorovať svoje telo.

Najčastejšie príčiny sú:

nevyvážená strava, v ktorej chýbajú jód, minerály a ďalšie stopové prvky
nadmerná konzumácia cukru a priemyselne vyrábaných potravín
nevhodné alebo skoré podávanie hormonálnej antikoncepcie
v niektorých prípadoch očkovacej látky
nadmerné užívanie liekov
stres
V prípade zistenia niektorých príznakov alebo už diagnostikovanie zníženej hladiny hormónov štítnej žľazy je dobré najskôr skúsiť prírodnú liečbu. Ak sa začnú okamžite podávať umelé hormóny, telo si na ne čoskoro vytvorí návyk.

Podávaním umelých hormónov sa síce hormonálna hladina doplní, ale telo s umelými hormónmi už nedokáže regulovať správnu hladinu v krvi v priebehu dňa, tak ako potrebuje.

Pri prírodnej liečbe tejto hypofunkcie štítnej žľazy je na prvom mieste užívanie prírodných preparátov s obsahom jódu. Odporúčame pravidelne užívať bylinný čaj Štítna žľaza - znížená, ďalej tinktúru z Jarabiny čiernej, Fytominerály a omega-3, omega-6 mastné kyseliny.

Nikdy nezabúdajte pracovať na svojej psychike.

Zvýšená funkcia

Hyperfunkcia štítnej žľazy patrí medzi jej menej časté ochorenie. Najčastejšími prejavmi sú:

rýchly tep
búšenie srdca
podráždenosť
pocity tepla, horúčavy
svalová slabosť
padanie vlasov
úbytok na váhe
častejšie vylučovanie
v pokročilom štádiu vytláčanie očí z očných jamôk
Zvýšená funkcia štítnej žľazy veľmi často súvisí so stresom. Môžu ju spôsobovať aj rôzne chemikálie v životnom prostredí, ale je tiež celý rad liekov, pre ktoré hyperfunkcia tejto žľazy je možným vedľajším účinkom.

Opäť aj tu platí zásada vnímanie svojho tela a jeho signálov. Nenechajte ochorenia rozvinúť a pomôžte svojmu organizmu ho zvládnuť. V tomto prípade rovnako ako u predchádzajúcich je základom meditácia - upokojenie. Ďalej odporúčame čaj Štítna žľaza - zvýšená, tinktúru z púčikov Jarabiny čiernej a tiež koreň Kudzu.

Autoimunitný zápal
pozri článok

Uzlíky na štítnej žľaze
Princíp vzniku tohto ochorenia je z pohľadu prírodnej medicíny podobný ako u autoimunitného zápalu, len je navyše sprevádzaný celkovým nezdravým životným štýlom. Ten dokáže zapríčiniť celkové prekyslenie organizmu.

Liečba
V tomto prípade je dôležité tiež pracovať na svojej psychike, denne vykonávať uvoľnenie či meditácie. Z prírodnej liečby zaradiť Vilcacoru, ktorá vstrebáva novotvary, ďalej čaj Odkyslenie organizmu, minerály Odkyslenie a veľmi dobrým pomocníkom v liečbe je tinktúra z púčikov Čiernej jarabiny.

Rada nad zlato
Všetky typy ochorenia štítnej žľazy svedčia o tom, že niekde vo svojom živote robíme zásadnú chybu. NEPREŤAŽUJTE svoj organizmus stresom, nadmernými športovými i pracovnými výkonmi, stravou v zlej kvalite a v nevhodnom zložení či tiež lieky. Skúsme žiť viac vo svojom strede v súlade s prírodnými zákonmi. Praktické vedomosti a tipy sa môžete naučiť na unikátnom seminári Sám sebe doktorom

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?