PrihlásiťMôj účet
+421 917 502 475
Staničná 194
022 01 Čadca

Únava, chronická nádcha a alergie? Skúste liečivé huby!

Dátum: 20.10.2017

Huby radi zbierame a konzumujeme v najrôznejších pokrmoch. Málokto ale vie, že huby sú nie len výborným pokrmom, ale tiež veľmi silným liečivom pre rôzne neduhy nášho tela.

Jedná sa najmä o vzácnejšie druhy húb, a tiež o huby, ktoré by bežný hubár asi z lesa domov k príprave chutnej večere nepriniesol. Podívajme sa na jednu z nich, ktorá nesie honosný názov Lesklokorka. Jej názov odráža jej výzor. Táto drevokazná huba má lesklé, akoby nalakované plodnice. Lesklokoriek je niekoľko druhov. V našich lesoch sa vyskytuje Lesklokorka ihličnatá, ktorá má tiež liečebné účinky, avšak silnejšie má Lesklokorka lesklá, ktorej pôvodnou domovinou je juhovýchodná Ázia.

Lesklokorka lesklá alebo Reishi je liečivá - medicinálna huba, ktorú tradičná čínska medicína využíva pre liečbu rôznych ochorení už niekoľko tisíc rokov. Huba je natoľko účinná, že bola pôvodne určená len pre liečbu cisára a jeho rodiny. Hovorilo sa jej „huba dlhovekosti“.

Preukázané liečebné účinky

Skúmaniu liečebných účinkov Reishi sa venujú vedeckí pracovníci na celom svete. Veľa štúdií potvrdilo, že Reishi dokáže stimulovať a upravovať aktivitu imunitného systému. Ako silný antioxidant vie spomaľovať starnutie. Tiež reguluje hladinu cholesterolu v krvi. Pôsobí ako životobudič, zvyšuje fyzickú a psychickú kondíciu. Reishi má významný vplyv na imunitný systém, má stimulačné i aktivačné účinky.

Reishi a alergie

V neposlednej rade bolo tiež preukázané, že Reishi dokáže veľmi významne ovplyvniť alergické reakcie v organizme. Ukazuje sa, že Reishi má silné protialergické účinky. Jedna zo štúdií dokladá, že Reishi znižuje uvoľnenie histamínu z imunitných buniek hrajúcich úlohu v alergických reakciách. Tiež bolo doložené, že v priebehu podávania Reishi dochádza ku zníženiu astmatických prejavov u alergií. Mimo alergických reakcií dokáže Reishi tlmiť i rozvoj autoimunitných ochorení napr. u reumatoidnej artritídy. Je teda možné túto medicinálnu hubu využiť pri autoimunitných, alergických ochorení, rovnako ako v posilneniu organizmu proti infekciám.

Sušená alebo koncentrát

Sušená forma húb pre liečebné účely nie je tak účinná, pretože organizmus si z tejto formy nedokáže vziať dostatočné množstvo liečebných látok. Veľmi účinný je koncentrát, pretože vstrebateľnosť pre organizmus je veľmi vysoká. Koncentrát vzniká lúhovaním huby v lúhovacom médiu, ktorým je nečastejšie voda. Silný výluh, ktorý obsahuje koncentrovaný komplex účinných látok obsiahnutých v hube je špeciálnou technológiou vysušený na prášok. Tento prášok sa potom dávkuje do jednotlivých kapsúl.

Kombinácie húb

Pre zvýšenie liečebných účinkov medicinálnych húb sa používa vzájomná kombinácia dvoch až troch druhov. Kombinácie huby Reishi s Polyporusom a so Šampiňónom  (Agaricus) významne ovplyvňuje alergické reakcie v organizme, celkovo posilňuje imunitný systém, znižuje zápaly v organizme. Je to ideálna kombinácia v období jesene a zimy. V tejto časti roku sa veľmi často vyskytujú chronické nádchy a nachladenia, ktoré vychádzajú zo slabej funkcie imunitného systému a tzv. jesenných a zimných alergií. V chladnom období roku sa tiež viac ozývajú bolesti kĺbov u reumatikov a osôb s reumatoidnou artritídou. I pre nich je táto kombinácia vhodná.

Výhodou medicinálnych húb na rozdiel od bylín je, že sa môžu používať i s klasikou liečbou, spoločne s kortikoidmi i antireumatikmi.

Uvedenú kombináciu húb nájdete v unikátnom prípravku Pylergen

Alebo samotné prírodné huby tu.

Posilnite svoju imunitu a prečkajte jesenné a zimné obdobie bez chronickej nádchy, zápalu, nachladenia a bolestí kĺbov.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
O spoločnosti Serafin – prírodné produkty

Sme slovenská firma a výhradný distribútor prírodných produktov Serafin na Slovensku už od roku 2009. Ponúkame Vám liečivé čaje, prírodné kapsule a tinktúry z najrôznejších bylín. Veríme, že láska a príroda dokáže vyriešiť akýkoľvek zdravotný problém.

Nechcete prísť o ďalšie články?
Tu vyplňte svoj e-mail
Tiež môžete sledovať našu stránku na Facebooku
Kde zakúpite naše produkty?